Brand:ZEPHYR
model:CT20-C
Specifications:24V
Min quantity:100Unit
Quantity:2000Unit
Deliver:In 90 days
Inquiry
| Model | CT20-C |
| Length | 1563mm |
| Weight | 16kg |
| Wheel size | 20"*451 |
| Rear derailleur | Shimano Tourney 7 Speed Rear |
| Shifter | Shimano RevoShift 7 speed |
| Power system | I-Pedal system |
| Motor | 250W |
| Battery | C-LiFePO4 24V 5.4Ah |
| Charging time | 2~3hr |
| Driving range | 20~35km |
| Max speed | 25km/hr |
