| Item No. | PA-838 |
| Description | Boxing man |
| Three adjustable height | 158-180 cm |
| Size for PU bodyl | 45 x 71 cm |
| HDPE base | Φ56cm x 71cm(H), about 6.5kgs |
| Weight | base tank with water is about 110~120 kgs |
| Available color | Red / Black |
| Packing | Color box export carton |
Features
- Adjustable in three heights (158-180cm)
-Flexible construction allows quick rebound
-Strong spring for durability
-Very useful for boxing training and health keep or reduce pressure of daily life
-High quality


Through Authenticate 