| Item No. | PA-228M |
| Description | Punching Ball |
| Three adjustable height | 125-156 cm |
| Size for PU ball | 20 x 26 cm |
| HDPE base | Φ47cm x 22cm(H), about 1.8kgs |
| Weight | base tank with water is about 30 kgs |
| Available color | Red / Black |
| Packing | Color box export carton |
Features
- Adjustable heights (125-156cm)
-Flexible construction allows quick rebound
-Strong spring for durability
-Very useful for boxing training and health keep or reduce pressure of daily life
-High quality


Through Authenticate 