| Size | 1-1/8” |
| Material | Plastic cover, steel cups. |
| Finish | ED Black . |
| Diameter | 28.6/44/30 |
| Stack height | 5+4=9mm, W/10/15/20 mm. |
| Spacer | 19/24/29 mm. |
| Bearings | Caged (5/32” x 22A). |
| Set | 9 pc. |
| Weight | 113.2 / 117.1 / 122 g. |
| Options | VP-A68 TW/CN |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Size | 1-1/8” |
| Material | Plastic cover, steel cups. |
| Finish | ED Black . |
| Diameter | 28.6/44/30 |
| Stack height | 5+4=9mm, W/10/15/20 mm. |
| Spacer | 19/24/29 mm. |
| Bearings | Caged (5/32” x 22A). |
| Set | 9 pc. |
| Weight | 113.2 / 117.1 / 122 g. |
| Options | VP-A68 TW/CN |