| Body | Aluminum |
| Axle | Cr-Mo, M10 |
| Spoke Holes | 20H 24H 28H 32H 36H |
| P.C.D | 45mm/58mm |
| Flange to Flange | 57 mm |
| Weight | 422g |
| Bearings | 2 sealed |
| O.L.D | LD |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Aluminum |
| Axle | Cr-Mo, M10 |
| Spoke Holes | 20H 24H 28H 32H 36H |
| P.C.D | 45mm/58mm |
| Flange to Flange | 57 mm |
| Weight | 422g |
| Bearings | 2 sealed |
| O.L.D | LD |