| Body | Aluminum |
| Axle | Cr-Mo, M14Ø8 |
| Spoke Holes | 36H 48H |
| P.C.D | 54mm |
| Flange to Flange | 70 mm |
| Weight | 420g |
| Bearings | 2 sealed |
| O.L.D | LD |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Aluminum |
| Axle | Cr-Mo, M14Ø8 |
| Spoke Holes | 36H 48H |
| P.C.D | 54mm |
| Flange to Flange | 70 mm |
| Weight | 420g |
| Bearings | 2 sealed |
| O.L.D | LD |