| Body | Aluminium |
| Axle | AL7075, Ø12. |
| Spoke Holes | 28H 32H 36H |
| P.C.D | 58 mm. |
| Flange to Flange | 110 mm |
| Weight | 365 g |
| Bearings | 4 sealed |
| O.L.D | LD |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Aluminium |
| Axle | AL7075, Ø12. |
| Spoke Holes | 28H 32H 36H |
| P.C.D | 58 mm. |
| Flange to Flange | 110 mm |
| Weight | 365 g |
| Bearings | 4 sealed |
| O.L.D | LD |