| Body | Aluminium |
| Axle | AL7075 Ø10 |
| Spoke Holes | 24H 28H |
| P.C.D | 38 / 47 mm |
| Flange to Flange | 54 / 44 mm |
| Weight | 250 g |
| Bearings | 4 sealed |
| O.L.D | LD |
| Pawls | 4 |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Aluminium |
| Axle | AL7075 Ø10 |
| Spoke Holes | 24H 28H |
| P.C.D | 38 / 47 mm |
| Flange to Flange | 54 / 44 mm |
| Weight | 250 g |
| Bearings | 4 sealed |
| O.L.D | LD |
| Pawls | 4 |