| Body | Aluminium. |
| Axle | CM, Ø10 |
| Spoke Holes | 24H 28H |
| P.C.D | 47 mm |
| Flange to Flange | 54 / 44 mm |
| Weight | 435 g |
| Bearings | Loose ball |
| O.L.D | LD |
| Pawls | 3 |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Aluminium. |
| Axle | CM, Ø10 |
| Spoke Holes | 24H 28H |
| P.C.D | 47 mm |
| Flange to Flange | 54 / 44 mm |
| Weight | 435 g |
| Bearings | Loose ball |
| O.L.D | LD |
| Pawls | 3 |