| Body | Aluminium |
| Axle | AL7075, Ø10 |
| Spoke Holes | 28H 32H |
| P.C.D | 58 mm |
| Flange to Flange | 59 mm |
| Weight | 295 g |
| Bearings | 4 sealed |
| O.L.D | LD |
| Pawls | 4 |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Aluminium |
| Axle | AL7075, Ø10 |
| Spoke Holes | 28H 32H |
| P.C.D | 58 mm |
| Flange to Flange | 59 mm |
| Weight | 295 g |
| Bearings | 4 sealed |
| O.L.D | LD |
| Pawls | 4 |