| Body | Steel |
| Axle | S45C, 3/8 |
| Spoke Holes | 32H 36H |
| P.C.D | 74mm |
| Flange to Flange | 57mm |
| Weight | 562g 576g |
| Bearings | loose ball |
| O.L.D | LD |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Steel |
| Axle | S45C, 3/8 |
| Spoke Holes | 32H 36H |
| P.C.D | 74mm |
| Flange to Flange | 57mm |
| Weight | 562g 576g |
| Bearings | loose ball |
| O.L.D | LD |