| Body | Steel |
| Axle | S45C, 3/8 |
| Spoke Holes | 28H 32H 36H |
| P.C.D | 74mm |
| Flange to Flange | 65.5mm |
| Weight | 558g |
| Bearings | Ball Bearings |
| O.L.D | LD |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Steel |
| Axle | S45C, 3/8 |
| Spoke Holes | 28H 32H 36H |
| P.C.D | 74mm |
| Flange to Flange | 65.5mm |
| Weight | 558g |
| Bearings | Ball Bearings |
| O.L.D | LD |