| Body | Black PP. |
| Cage | ED black aluminum, cage flip. |
| Axle | Boron steel. |
| Bearings | Ball bearings. |
| Size | 102 x 63 mm. |
| Weight | 300 g/pr. |
| Toe Clip | Attachable. |
| Reflector | Optional. |
| Option | VP-990S steel cage, 372 g/pr. TW/CN |
|
Supplier Information
|
|||||||||||||||||||
| Body | Black PP. |
| Cage | ED black aluminum, cage flip. |
| Axle | Boron steel. |
| Bearings | Ball bearings. |
| Size | 102 x 63 mm. |
| Weight | 300 g/pr. |
| Toe Clip | Attachable. |
| Reflector | Optional. |
| Option | VP-990S steel cage, 372 g/pr. TW/CN |