Brand:DNM
Model:RC-34
Inquiry
| Weight | 2 KG ( 4.41 lb) |
|---|---|
| Wheel size | 27.5 / 29 inch |
| Travel | 100 / 120 / 140 mm (3.94 / 4.72 / 5.51 inch) |
| Steerer tube |
28.6 mm (1.13 inch) (Straight), 1-1/8” to 1.5” (Taper)AL-7075 |
| Drop out/Crown material | Forging, AL-6061 |
| Stanchion | 34mm ( 1.34 inch) / AL-7075 |
| Leg material | Aluminum-magnesium |
| Down tube | 15mm ( 0.59 inch ) x110mm |
| Inner structure | Air spring |
| Adjustments | Lock out / Compression / Adjust High Pressure |
| Barke type | Disc brakes only (Post mount) |
| Riding style | XC / E-BIKE |
| Color | Black |
|
|
|
|
|
|
